Gülnar’ın Beklediği Başkan Adayı Alpaslan Ünüvar Cumhur İttifakı Adayı Olarak Açıklandı.

Gülnar Belediye Başkan Yardımcısı Alparslan Ünüvar  Cumhur İttifakı Adayı olarak Alparslan Ünüvar oldu. 25/02/1967 Gülnar doğumlu olan Alpaslan ÜNÜVAR 1988 yılında Taşoluk Güneşli Mahallesinde öğretmenliğe başladı. Mardin-Savur İlçesinde,İlçemiz Zeyne beldesinde ve merkez Atatürk İlköğretim Okulunda 26 yıl öğretmenlik yapan Alpaslan ÜNÜVAR, 2014 yerel seçimleri sonrasındaki süreçte kurum değişikliği ile Gülnar Belediye Başkan yardımcılığı görevine atanmış ve o günden bu yana görevini yürütüyordu. İstifasını sunan Alpaslan ÜNÜVAR şu açıklamayı yaptı:

“Doğduğum, doyduğum acı tatlı günler geçirdiğim, maddi ve manevi olarak sahip olduğum her şeyin kaydının bulunduğu gözümde Dünya’nın En güzel Yeri olan GÜLNAR’a hizmet etmek için aday adayı oldum. Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ Bey ve partimiz Görevi bize verirlerse İlçemizdeki göçü durduracak, hatta tersine çevirebilecek projelerimiz olacak. Bu projelerden en önemlisi Genel Başkan Yardımcımıza da sunmuş olduğumuz “SAKİN ŞEHİR GÜLNAR” projesidir. Başkan Yardımcısı olduğumuz günden bu yana bu konuda Başkanımızla ve akademisyen hemşerilerimizle çalışmalar yapmaktayız. İzmir-Seferihisar, Ankara-Polatlı gibi ülkemizin 14 yeri SAKİN ŞEHİR olmuş, 24 yer ise adaylık sürecini sürdürmektedir. Özellikle kırsal ve Marjinal ürün yelpazesine olan, kültürel yönden çok zengin, sahip olduğu zenginliklerin bir çoğunun da benzersiz olması Gülnar’ı SAKİN ŞEHİR yapacak en önemli kriterlerdendir. Adaylık Görevinin bana verilmesi halinde her zaman olduğu gibi bundan sonra da bütün hemşerilerimi kucaklayacağım, onlara önemli olduklarını htireceğim, onları dinleyeceğim ve fikirlerine değer vereceğim. Sandalyelerinin arasında büyüdüğüm MHP li geçmişim,30 yıllık meslek hayatım, çalıştığım kurumlardaki iş ahlakım ve çevremdeki kişilerle kurduğum iyi ilişkilerim benim en önemli referansımdır.”dedi

Alpaslan ÜNÜVAR, evli, biri Jandarma Uzman Çavuş biri üniversite öğrencisi iki erkek ve Fen Lisesinde okuyan bir kız babasıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir